+38 (0382) 65-84-95

Пн - Пт з 07:00 до 19:00

29000, Україна, м. Хмельницький, пров. Козацький, 47/2 Черга в ХЗДО №55

Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

Протягом Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності (1-5 листопада) дошкільнята навчалися основним правилам безпечної поведінки в побуті, на вулиці, в природі. Закріплюйте отримані дітьми знання. Спільними зусиллями досягнемо позитивного результату – збережемо здоров’я та життя наших дітей!
Поради і рекомендації, які допоможуть вам, батьки, в навчанні навичкам безпечної поведінки.
✔ Вивчайте літературу, присвячену безпеці дітей. Хоча більшість правил поведінки, що підвищують рівень безпеки дітей, загальновідомі, проте корисно дізнатися думку професіоналів: психологів, педагогів, співробітників поліції.
✔ Дитина в 3-4 роки повинна уміти оцінювати незнайомця; просити дозволу у мами прийняти від кого-небудь цукерку. Дітлахи цього віку (й старші) повинні знати свої ім’я , прізвище, адресу, телефон.
✔ Прагніть, щоб діти повністю довіряли вам. Її щирі розповіді, а іноді й крики душі – про біди, тривоги, сумніви, допомагають визначити, наскільки дитина вміє орієнтуватися в різних ситуаціях, чи може постояти за себе. Якщо вам стало відомо, що дитина вчинила правильно в скрутних обставинах, обов’язково похваліть її. Це допоможе їй бути більш впевненою у подальшому. Якщо дитина вчинила неправильно – спокійно поясніть помилку і розкажіть про можливі наслідки.
✔ Не залякувати! Фахівцями помічено, що спроби батьків убезпечити дитину від злочинних посягань, розповідаючи їм страшні історії, призводять до зворотного результату – дитина у небезпечній ситуації стає вразливою, страх паралізує та пригнічує інтуїцію дитини так, що вона не в змозі що-небудь самостійно зробити.
Мета “безпечного” виховання – вселити дитині впевненість у її можливостях, в тому, що суворе дотримання певних правил поведінки, допоможе не потрапити у небезпечну ситуацію та знайти з неї вихід. Ваше завдання – навчити дитину бути обережною, а не перетворити її в панікера і боягуза.
✔ Займайтеся з дітьми систематично. Кожну навичку безпечної поведінки відпрацьовується поступово. Перевіряйте, чи засвоїла дитина сказане вами. З’ясуйте, що виявилося незрозумілим. Дотримання правил безпеки має бути доведено до автоматизму. Тільки тоді гарантується безпека дитини.
✔ Використовуйте різноманітні форми навчання. Для найменших – це ігри з ляльками (лялька загубилася , ляльку хоче відвезти чужий дядько на машині і т.д.). Для старших дошкільнят – розігрування сценок, розповіді про дітей, які правильно поводяться в небезпечній ситуації, питання: ” А як ти вчиниш, якщо …”, згадані розповіді – спогади.
✔ Проявляйте участь до чужих дітей. Якщо ви стали свідком небезпечної ситуації, в яку потрапила дитина (загубилась, її кудись насильно відводять, саджають в машину і т. д.), не будьте байдужим. Є фізична можливість рішуче втрутитися – дійте! Немає такої можливості – запам’ятайте прикмети підозрілих осіб, номер автомашини, напрямок руху і негайно повідомте поліцію.

✔ Будьте прикладом для своїх дітей. Всі ваші зусилля можуть бути зведені нанівець, якщо ви у повсякденному житті не дотримуєтесь правил безпечної поведінки. Якщо ви перш, ніж відкрити двері, не заглядаєте у вічко, то навряд чи це буде робити і ваша дитина.