До дня народження Кобзаря
9 березня 2024 року Україна відзначає 210-річницю від дня народження видатного українського поета Тараса Григоровича Шевченка.
Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським генієм.
Творчість Шевченка – багатогранна, як і його талант. Тарас Григорович був різнобічно обдарованим митцем, ліриком, творцем епічних поем, видатним драматургом. Літературна спадщина Тараса Шевченка, центральну роль в якій відіграє збірка поетичних творів «Кобзар», за правом вважається основою української літератури. «Заповіт» Великого Кобзаря перекладено більш ніж 100 мовами світу.
З метою вшанування видатного сина українського народу – Тараса Григоровича Шевченка, популяризації спадщини Великого Кобзаря проведено з 04.03. по 08.03.2024 тематичний тиждень “Шевченкове слово у наших серцях”.
Педагогині “Намистинки” провели надзвичайно цікаві та пізнавальні заняття: “Т.Г.Шевченко – видатний поет України “, “Т.Шевченко – художник, поет, мислитель”, ” Маленьким дітям про Великого Тараса”, “Творчий шлях Т.Г.Шевченка”, “Ліплення за твором Т.Г.Шевченка “Тече вода з-під явора”, “Малювання за твором Т.Г.Шевченка “Садок вишневий коло хати”.
Проведено бесіди: “Художник з душею поета”, “Творчість Т.Шевченка”, “День народження українського поета”, дидактичні ігри: “Знайди малюнок до твору Т.Шевченка”, “Художник”, “Що ми знаємо про Т.Г.Шевченка”.
Діти розглядали портрет Тараса Шевченка та “Дитячий Кобзарик”, вивчали уривки віршів “Тече вода з-під явора”, “Зацвіла в долині червона калина”, організовано виставку дитячих малюнків за творами видатного поета та художника.
На завершення тижня проведено музичним керівником І.В.Гроцькою та вихователями закладу тематичну розвагу до дня народження Т.Г.Шевченка
“Шевченкові твори сяють, як зорі”.
Було запрошено випускницю закладу Валерію Шемчук. Вона виконала пісню “Плавай, плавай, лебедонько” на слова Т.Г.Шевченка та зіграла на українському музичному інструменті – бандурі.
Великий Кобзар став знаковою особистістю не лише української,
а й світової літератури, здобувши право на безсмертя.
Тому навіть через віки прибуває джерело
людської шани та поваги до нього.
Поезія Тараса Шевченка, незважаючи на численні заборони, стала нетлінною і важливою частиною духовної єдності українського народу.
Тож нехай святе поетове слово об’єднає всіх українців, незалежно від їх поглядів і переконань, задля щасливого мирного майбутнього України!